CHWILO TRWAJ!

Od pięciu lat należę do jednej z najwspanialszych Wspólnot w naszej parafii – do Ruchu Rodzin Nazaretańskich (RRN).

Króciutko opiszę jeden dzień z życia Wspólnoty...

W sobotę, dnia 10 grudnia, odbyło się adwentowe spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich diecezji radomskiej. Miejscem był kościół Miłosierdzia Bożego na Jeżowej Woli w naszym dekanacie. Konferencje wygłosił Ksiądz Proboszcz – diecezjalny moderator RRN – ks. Bernard Kasprzycki.

Podczas modlitwy różańcowej i Adoracji Najświętszego Sakramentu nagle uświadomiłam sobie, że jestem jedyną przedstawicielką mojej Wspólnoty z Młodzianowa na tym spotkaniu. Wiele osób chciało pojechać, ale przeszkodziły inne obowiązki, a także jesienno-zimowe przeziębienia i infekcje.

Raptem poczułam się bardzo ważna, szczególnie potrzebna i odpowiedzialna za moją Grupę. Pojęłam, co do mnie należy. Natychmiast serce i modlitwę ofiarowałam mojej Wspólnocie.

Po Eucharystii sprawowanej w południe wszyscy uczestnicy przeszli na łamanie się opłatkiem i na agapę. Nie byłam głodna.

Zostałam w świątyni SAMA.

Pogasły światła i tylko gdzieś w oddali mrugało światełko, jakby mnie uwodziło. To Jezus w tabernakulum radował się,
że nie był sam.

I ja nie byłam sama... Kontynuowałam cichy dialog z Chrystusem. Chwilo trwaj.

Wróciłam do domu napełniona Duchem Świętym.

Dziękuję Ci, Maryjo.

ZAPRASZAMY wszystkich na spotkania RRN, które odbywają się w sali parafialnej we wtorki po Mszy świętej wieczornej.

Jadwiga Kulik